Skip to main content
Robotyka

Montaż i serwis

Wykonujemy montaż mechaniczny oraz szaf sterowniczych i elementów elektrycznych.

Podczas montażu kładziemy nacisk na:

  • Funkcjonalność – tak, żeby Służby Utrzymania Ruchu mogły sprawnie serwisować instalacje na naszych maszynach,
  • Estetykę – zależy nam na odbiorze wizualnym naszych maszyn,
  • Opisy elementów – podpisujemy wszystkie przewody i urządzenia, co usprawnia diagnostykę urządzenia,
  • Zgodność z dokumentacją – zachowujemy poprawność połączeń,
  • Oznaczenia safety – ostrzegamy użytkownika przed występującym ryzykiem,
  • Dobór odpowiednich materiałów i technologii – dostarczamy produkt wysokiej jakości.
  • Wykonujemy przeglądy serwisowe wyprodukowanych przez nas maszyn, a także urządzeń innych producentów na prośbę partnerów.

    Umów konsultację

    Sprawdź jak możemy wspierać Twój biznes










      Montując i serwisując maszyny przemysłowe stawiamy czoło takim problemom i wyzwaniom jak:

      Zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeńswa prac

      mechanizmy wyposażone w serwonapędy czy siłowniki pneumatyczne generują ryzyko zgniecenia dłoni. Obecność prądu elektrycznego, sprężonego powietrza czy oleju hydraulicznego to kolejne zagrożenia, do których należy podchodzić z odpowiednią ostrożnością.

      Wyścig z czasem

      każdy etap w projekcie ma przewidziane określone ramy czasowe. Montaż maszyny musi odbyć się na czas, tak aby programiści i robotycy mogli rozpocząć swój zakres prac w odpowiednim terminie.

      Zapewnienie najwyższej jakości

      pomimo dużego tempa prac nie możemy pozwolić sobie na spadek jakości naszych działań. Zawsze zachowujemy profesjonalne podejście i utrzymujemy nasze standardy pracy.

      Proces wdrożenia

      Krok po Kroku

      Głębokie zakorzenienie w naszym DNA kultury ciągłego doskonalenia ma odzwierciedlenie w procesie dostarczania wartości naszym klientom. Stosujemy w praktyce metodykę PDCA. Zaplanuj, Wykonaj, Sprawdź i Popraw – to etapy, w które wpisaliśmy typowe kamienie milowe w naszych projektach.

      PLAN – przygotowanie do projektu

      Na tym etapie opracowujemy koncepcję, ustalamy założenia i (co najważniejsze) weryfikujemy nasze wyobrażenie o procesie z klientem – w tym celu odbywa się spotkanie Kick off, które rozpoczyna prace nad projektowaniem.

      DO – zasadnicza realizacja

      W tym czasie najwięcej się dzieje – projektujemy, budujemy i programujemy, na każdym etapie dbając o follow-up – regularną i intensywną komunikację z klientem, na bieżąco konsultując wątpliwości i informując o postępach.

      Przed rozpoczęciem zamówień i budowy maszyny spotykamy się z partnerem na PDR (Preliminary Design Review) – wstępną ocenę projektu na jego początkowym etapie. Przeprowadzamy wtedy analizę rozwiązania, określamy potencjalne ryzyka i obszary, które wymagają dodatkowej uwagi. Wnioski z PDR przekuwamy w zmiany w projekcie.

      Kolejnym etapem rozwoju projektu jest CDR (Critical Design Review) – ocena postaci zbliżonej do końcowej i potwierdzenie, że klient otrzyma produkt zgodny ze swoimi oczekiwaniami. To dobry moment na ocenę, czy występują istotne zagrożenia, i wprowadzenie zmian, które je ograniczą.

      Po dopracowaniu projektu realizujemy zamówienia, montaż, programowanie i wstępne uruchomienie.

      CHECK – wszystko pokażą testy

      W pierwszej kolejności przeprowadzamy testy FAT (Factory Acceptance Test) w naszej siedzibie. Sprawdzamy działanie poszczególnych funkcjonalności i dokonujemy ostatnich poprawek.
      Kiedy wszystko jest przygotowane maszyna przewożona jest na docelowe miejsce, następuje montaż i testy SAT (Site Acceptance Test). To ostateczne potwierdzenie działania maszyny, powiązane z odbiorami końcowymi.

      ACT – działamy dalej!

      Ostatni punkt metody jest tak naprawdę początkiem każdego kolejnego projektu i działania. W trakcie każdej realizacji zbieramy obserwacje, które na koniec podsumowujemy i opracowujemy w ramach Lessons Learned. Wnioski przekuwamy w działanie i cały cykl zaczyna się na nowo.
      Doświadczenie i skuteczność

      Przewaga Konkurencyjna

      Jesteśmy częścią renomowanej grupy kapitałowej Transition Technologies, która od 1991 roku kreuje przyszłość technologii przemysłowych. Grupa obejmuje 21 firm, zatrudnia ponad 2280 specjalistów i prowadzi działalność w 27 biurach na całym świecie, operując w 100% na polskim kapitale. Nasza misja to dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które napędzają rozwój globalnego przemysłu.

      • Innowacyjność: Stale inwestujemy w najnowsze technologie, aby nasze rozwiązania były zawsze na czele innowacji.
      • Doświadczenie: Ponad trzy dekady na rynku technologii przemysłowych zapewniają nam wiedzę i umiejętności potrzebne do realizacji najbardziej wymagających projektów.
      • Jakość: Posiadamy certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 27001:2013 i ISO 45001:2018, co potwierdza nasze zaangażowanie w najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

      Wybierając nasze rozwiązania, inwestujesz w przyszłość swojej firmy – przyszłość, która jest innowacyjna, efektywna i zrównoważona.

      Zaufanie i Satysfakcja

      Opinie Naszych Klientów

      Już od samego początku naszej współpracy, firma Transition Technologies-Control Solutions dała się poznać jako rzetelny partner. Wyróżniało ich kreatywne podejście na etapie ofertowania. Przedstawiono nam kilka propozycji rozwiązań na podstawie, których mogliśmy wybrać docelowy kierunek.

      Podczas realizacji natomiast działali z determinacją rozwiązując sukcesywnie pojawiające się problemy. W obliczu faktu, że projekt był realizowany w trudnym otoczeniu rynkowym, musieliśmy często działać wspólnie i wypracowywać środki zaradcze, niejednokrotnie drogą kompromisu. Również podczas eksploatacji stanowiska reagowali konstruktywnie i szybko na pojawiające się usterki.

      Firma TT-CS sprawdziła się jako zaufany partner w trudnych projektach. Pozytywnie zapatrujemy się na współpracę przy kolejnych realizacjach z zakresu budowy maszyn.

      Adam BombaProcess Manager
      Wiedza i doświadczenie

      Nasz zespół

      Dyrektor Obszaru Robotyki

      Zbigniew Strzelecki

      Dyrektor obszaru robotyki w Transition Technologies-Control Solutions. Z wykształcenia i zamiłowania inżynier mechanik.

      Posiada wieloletnie doświadczenie w automatyzacji procesów produkcyjnych i zarządzaniu projektami. W firmie od 3 lat, obecnie zajmuje się rozwojem biznesowym działu robotyki i koordynowaniem jego pracy.

      Koordynator Projektów

      Marek Stępniak

      Koordynator projektów w Transition Technologies-Control Solutions. Z wykształcenia inżynier mechanik z żyłką majsterkowicza.

      Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu procesami. Realizuje zadania w projektach związanych z automatyzacją i robotyzacją.

      Inżynier Automatyk

      Wojciech Szajda

      Inżynier automatyk w Transition Technologies-Control Solutions, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

      Z automatyką przemysłową związany zawodowo od 5 lat. Realizuje zadania w projektach związanych z robotyzacją i budową maszyn.

      Darmowa konsultacja

      Jesteśmy Tu, Aby Pomóc

      Interesuje Cię nasza oferta?
      Napisz do nas, aby uzyskać spersonalizowaną konsultację.

      • Indywidualne doradztwo
      • Dopasowane rozwiązania
      • Szybka realizacja
      • Eksperci z doświadczeniem

      Wypełnij formularz i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji